tel. centr. 91 444 1000
Pawła II 22a
Rektorat US

Nr 10-12,2009

Ciekawa i obszerna tematycznie dyskusja redakcyjna o idei universitas, wykład inauguracyjny prof. E.Włodarczyka Droga Szczecina do uniwersytetu  i... artykuł o dotychczasowych 200 numerach "Przeglądu..." to teksty, które szczególnie polecamy.

Lektura pozostałych dostarczy  informacji o działaniach i inicjatywach podejmowanych na naszej uczelni, m.in. są to: Wszechnica Polonistyczna, współpraca przy festiwalch Dokument-ART I OKNO, kontynuacja cyklu wykładów "Szczecin Humanstyczny" czy Koncertów Uniwersyteckich.

Wywiad z prof. Wiesławem Deptułą przybliży Państwu sylwetkę naukowca, który od 10 lat redaguje na łamach "Przeglądu..." rubrykę Warto wiedzieć.

Nr 7-9,2009

1 pażdziernika 2009 r. po raz 25. zabrzmiała w murach Uniwersytetu Szczecińskiego pieśń "Gaudeamus igitur", inaugurując kolejny rok akademicki.
Temat jubileuszu naszej uczelni poruszony został w obszernym wywiadzie o znaczącym tytule Ku najlepszym wzorcom - o historii i planach na przyszłośc rozmawiali JM Rektor prof. Waldemar Tarczyński i prof. Włodzimierz Stępiński.

Absolwentka filozofii US - Joanna Daniek w swym okolicznościowym artykule rozważyła kwestię Dlaczego obchodzimy jubileusze?; a ponieważ świętujemy je, aby czynić przy okazji podsumowania, na temat dwudziestopięciolecia Wydawnictwa Naukowego US napisała dyrektor Edyta Łongiewska-Wijas, natomiast jubileusz Biblioteki Głównej US podsumował dyrektor prof. Radosław Gaziński.

Najambitniejszym studentom i doktorantom polecamy wywiad z doktorem Robertem Rumińskim Droga do Fulbrighta, równie aktywnym uczniom szkół ponadgimnazjalnych  - informację o Programie nauki przedsiębiorczości.

I jak zwykle - wiele informacji o bogatym życiu uczelni: o naszych sportowych mistrzach świata, o akademickiej sekcji brydżowej, festiwalu "Sacrum Non Profanum", cyklu wykładów "Szczecin Humanistyczny", konferencjach i inicjatywach oraz o Inspektoracie BHP.

Nr 4-6,2009

Nr 1-3,2009