tel. centr. 91 444 1000
Pawła II 22a
Rektorat US

Nr 10-12,2007

W dniu 2 października 2007 roku odbyła się na Uniwersytecie Szczecińskim uroczysta promocja doktorska, która zarazem uświetniła inaugurację roku akademickiego na uczelni. Senat Uniwersytetu Szczecińskiego nadał Profesorowi Zbigniewowi Radwańskiemu - wielkiemu uczonemu, członkowi rzeczywistemu Polskiej Akademii Nauk, osobie zasłużonej dla polskiego prawa i prawoznawstwa - tytuł Doktora honoris causa. Profesor Zbigniew Radwański jest XXIII Doktorem honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Temu wydarzeniu poświęcamy znaczną cześć bieżącego numeru pisma.
Polecamy również naszym czytelnikom artykuły dotyczące aktualnych wydarzeń w regionie i dyskusje, jakie o nim toczone są na forum miasta. Między innymi w materiale Bliżej Europy prezentujemy kolejną część polemiki z udziałem Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka, Sławomira Doburzyńskiego (Instytut Cultura et Ratio), Artura Daniela Liskowackiego (felietonisty, publicysty, prozaika, poety, dziennikarza), Piotra Dziemiańczuka (dziennikarza TVP3), o. Mirosława Ostrowskiego (dominikanina), Mirosława Drozda (trenera szczecińskich olimpijczyków), Dariusza Jędrzejewskiego (prezesa Kupieckiej Izby Gospodarczej Pomorza Zachodniego), ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego merytorycznie w debacie uczestniczyła dr Anna Szczepańska (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US), a rozmowę moderowała Anna Suchocka (Biuro Promocji i Informacji US).

Nr 7-9,2007

Wydarzeniem, które jeszcze przed uroczystą inauguracją roku akademickiego 2007/2008 zdeterminowało życie ogólnopolskiego środowiska naukowego, był XXXIX Zjazd Fizyków Polskich, który odbył się na początku września w Szczecinie. Podczas Zjazdu wręczono doktorat honoris causa za całokształt osiągnięć dla nauki prof. Johnowi D. Barrow z Uniwersytetu w Cambridge.
Wśród uczelnianych jubileuszy przybliżymy, przez pryzmat ogólnopolskiej konferencji „Pedagog społeczny w meandrach środowiska lokalnego”, Zakład Pedagogiki Społecznej, który właśnie obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Bez echa nie mogą pozostać wydarzenia ważne nie tylko w życiu społeczności akademickiej, ale także znaczące dla całego regionu. Wspólnie świętowaliśmy podczas Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy organizowany już po raz ósmy w Szczecinie. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam finał The Tall Ships’ Races, który zwrócił na nasze miasto oczy całego świata.

Nr 4-6,2007

Odwiedź nas: